Past Partnership Gwinnett Award Winners
2019 Award Winners
Influence Award (Company)
Influence Award (Individual)
Mayor Judy Jordan Johnson
City of Lawrenceville
Innovation Award (Company)
Gwinnett County Transportation
Innovation Award (Individual)
Randall & Angela Vuegeler
Imagination Award (Company)
City of Peachtree Corners
Imagination Award (Individual)
Preston Williams
Explore Gwinnett
Award of Excellence
Nick Masino
Gwinnett Chamber of Commerce
2018 Award Winners
Influence Award (Company)
Viasat
Influence Award (Individual)
Chairman Charlotte Nash
Gwinnett County Board of Commissioners
Innovation Award (Company)
City of Duluth
Innovation Award (Individual)
Rich Cavagnaro
AdEdge Water Technologies
Imagination Award (Company)
Explore Gwinnett
Imagination Award (Individual)
John Gardner
Luckie & Co.
2017 Award Winners
Influence Award (Company)
Jackson EMC
Influence Award (Individual)
Judge Kathryn Schrader
Gwinnett Superior Court
Innovation Award (Company)
Diversified
Innovation Award (Individual)
Robin Bienfait
Atlanta Tech Park
Imagination Award (Company)
GCPS Career and Technical Education
Imagination Award (Individual)
Mayor Bucky Johnson
City of Norcross
Award of Excellence
Taylor Anderson
2016 Award Winners
Influence Award (Company)
Primerica
Influence Award (Individual)
Ann Sechrist
Gwinnett Technical College
Innovation Award (Company)
Prototype Prime
Innovation Award (Individual)
Matt Hyatt
Rocket IT
Imagination Award (Company)
City of Lilburn
& The Gwinnett County Library System
Imagination Award (Individual)
Marshall Boutwell
Peach State Credit Union
2015 Award Winners
Influence Award (Company)
2015 Gwinnett Kids Count Campaign
Influence Award (Individual)
Taylor Anderson
Blue Landworks
Innovation Award (Company)
The GR8 Exchange on Transportation
Innovation Award (Individual)
Dr. Mark Bouzyk
AKESOgen
Imagination Award (Company)
Junior Achievement Discovery Center at Gwinnett
Imagination Award (Individual)
Clyde L. Strickland
2014 Award Winners
Influence Award (Company)
Gwinnett County Public Schools
Influence Award (Individual)
Dan King
Gwinnett Angels
Innovation Award (Company)
Loudfund
Innovation Award (Individual)
Jose Hevial
DraftServ Technologies
Imagination Award (Company)
Eagle Rock Studios
Imagination Award (Individual)
Eric Van Otteren
City of Snellville
2013 Award Winners
Influence Award (Company)
Andersen Tate & Carr
Influence Award (Individual)
J. Michael Levengood
Innovation Award (Company)
Heatcraft Worldwide Refrigeration
Innovation Award (Individual)
Denise Brinson
City of Suwanee
Imagination Award (Company)
Cornerstone at NovoLogic
Imagination Award (Individual)
Anthony Rodriguez
Aurora Theatre
2012 Award Winners
Influence Award (Company)
12Stone Church
Influence Award (Individual)
Marsha Anderson Bomar
Innovation Award (Company)
AGCO Global
Innovation Award (Individual)
Jonathan Holmes
Imagination Award (Company)
Gwinnett Technical College
Imagination Award (Individual)
Eddie Owen
Red Clay Theatre